شاید موشک های آینده بدون سوخت کار کنند!

شاید موشک های آینده بدون سوخت کار کنند!

استارت‌آپ فضایی Exodus Propulsion Technologies ادعا می‌کند که به پیشرفتی دست یافته است و نیروی کاملاً جدیدی از طبیعت را پیدا کرده است که می‌تواند موتورهای موشک را نیرو دهد تا برای کار کردن به سوخت نیاز نداشته باشند.

به گزارش وب سایت Futurism، ​​چارلز بوهلر یکی از بنیانگذاران شرکت استارتاپ Exodus Propulsion Technologies و مهندس سابق ناسا است که روی تعدادی از برنامه های مهم از جمله ایستگاه فضایی بین المللی، تلسکوپ فضایی هابل و شاتل فضایی کار کرده است. . وی گفت: این کشف می تواند نقطه عطفی بزرگ در تلاش های اکتشاف فضایی انسان باشد.

بولر ادعاهای بلندپروازانه ای کرده است که احتمالاً با بررسی های زیادی از سوی جامعه علمی مواجه خواهد شد و مشخص نیست که آیا ادعاهای استارتاپ او از این بررسی ها جان سالم به در خواهند برد یا خیر.

بولر ادامه داد: “قوانینی در مورد حفظ انرژی وجود دارد، اما اگر این ایده به درستی اجرا شود، می تواند نیروهایی ایجاد کند که برخلاف آنچه بشر قبلا انجام داده است.” این نیرویی خواهد بود که ما برای جابجایی اجسام تا هزار سال آینده از آن استفاده خواهیم کرد. تا نوآوری بعدی بیاید.

برای فعال کردن نیروی جدید پولر، از الکتریسیته ساکن استفاده می شود که دقیقاً یک نیروگاه نیست و تنها 10 میلیون نیوتن نیرو تولید می کند. برای درک این موضوع می توان گفت که نگه داشتن یک جرم حدودا 100 گرمی یا یک سیب متوسط ​​در کف دست نیرویی معادل یک نیوتن یا 100 برابر بیشتر وارد می کند.

بولر با اطمینان گفت، اما مقدار نیرو واقعاً مهم نیست، زیرا هر چیزی بالاتر از صفر در فضا عمل می کند. مواد ما شامل انواع پوشش های حامل بار است که باید روی یک غشای عایق اعمال شود. هدف ما این است که آنها را تا حد امکان سبک کنیم، اما این گاهی اوقات دشوار است زیرا غشاها و پوشش ها باید از استحکام دی الکتریک بالایی برخوردار باشند.

به گفته بولر، این یک پیشرفت بزرگ خواهد بود و به این معنی است که برخی از فیزیک های بنیادی می توانند اساساً نیرویی را بر جسمی تحمیل کنند که عدم تقارن در فشار الکترواستاتیک ایجاد می کند.

بولر گفت: “تطبیق این ایده از نقطه نظر علمی بسیار دشوار است، زیرا به نظر می رسد که قوانین انرژی موجود را نقض می کند.” امیدوارم بتوانیم نمایش هایی را در این فضا اجرا کنیم.

این ایده یادآور سایر برنامه های سوخت موشکی است که قبلاً با آن مواجه شده ایم. از جمله EmDrive و درایو Warp Applied Physics بسیار بحث برانگیز ناسا که هر دو قوانین فیزیک را نقض می کنند.

صادقانه بگوییم، می‌توانیم ببینیم که اجرای موشک‌ها بدون سوخت جالب خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

منبع: https://www.yjc.ir/fa/news/8718694/%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF